Névnapok: Ma: Andrea, Ilma Holnap: Emma

EFOP - 1.8.5-17-2017-00211 azonosító számú pályázat

Magyarország Kormánya felhívása, iskolai alapítványok számára is lehetővé tette, hogy támogatásával hozzájáruljanak az egészséges táplálkozáshoz szükséges ismeretek elsajáttítatásához, az étkezésben résztvevők szemléletformálásához, az étkezési körülmények javításához.

Magyarország Kormánya felhívását az alábbi linken olvashatja:

EFOP-1.8.5._Felhívás.pdf

Alapítványunk élt a lehetőséggel és benyújtotta pályázatát, melyen 20 millió forint támogatást nyert.

A fentiek értelmében a pályázat megvalósítási időszakában iskolánk tanulói,

- ismeretterjesztő programokon vesznek részt az egészséges táplálkozás jegyében, felmérjük táplálkozási szokásaikat, dietetikus szakemberrel kiértékeltetjük azt, az eredményekről tájékoztatást adunk.

- bővítjük az egészséges táplálkozással kapcsolatos ismereteiket, fejlesztjük egészségkultúrájukat.

- megvalósítjuk tankonyhánkat,

- kialakítjuk tankertünket,

Az egészséges táplálkozás és életmód népszerűsítése érdekében tájékoztató napokat tartunk tanulóinknak és szüleiknek,

- főzőversenyt hirdetünk,

- az egészséges életmódot és táplálkozást népszerűsítő programokat szervezünk,

Az étkezéshez szükséges eszközfejlesztés, az egészséges táplálkozás és étkezési kultúra fejlesztése érdekében

- ivókút létrehozását tervezzük,

- salátabár beszerzését tervezzük,

- az étkezéshez szükséges bútorokat, eszközöket beszerezzük.