Névnapok: Ma: Margit, Gréta Holnap: Barnabás

Alapítványunk adószáma:
18760338-1-14

Hírek, események

A magyar népmese napján

Címkék: alapítvány

A magyar népmese napján A Magyar Olvasástársaság 2005-ben felhívást tett közzé...

„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha egyre gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktők kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő, mesebeli kincseket!”

Kezdeményezésükre szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján a népmese napját ünnepeljük.

A nap célja, hogy a könyvtárosok, az óvónők, a pedagógusok és a mesével foglalkozó szakemberek, valamint a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.

Az azóta hagyománnyá vált népmese napján országszerte különböző, a mesékhez kapcsolódó programokkal szeretnék felhívni a figyelmet az olvasás fontosságára, a magyar kultúra kincseinek megőrzésére és a hagyományok ápolására.

Iskolánkban ezekben a napokban az alsó tagozaton a  népmeséké a főszerep.

2.a osztályos tanulóink a héten az óvodásokkal együtt ünnepelték a népmesék napját.

< Vissza az előző oldalra